Тиврівський район, Вінницька область

Пілотний проект Міністерства юстиції України по отриманню свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку, роз'яснює Тиврівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану

Переглядів: 125

Суть пілотного проекту полягає у можливості отримати ще до виписки з пологового будинку. Це є можливим завдяки роботі у пологовому будинку співробітника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який здійснює прийом документів та видає свідоцтва.

Які документи необхідно подавати батькам для реєстрації народження у пологовому будинку?

Перелік документів, необхідний для реєстрації народження у пологовому будинку, не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації  безпосередньо в органах ДРАЦС. Необхідно надати оригінали документів:
• медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров'я;
• паспорта батьків;
• свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

Що робити, якщо батьки не перебувають у шлюбі або мають різні прізвища?

У випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов'язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитини. Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов'язковими.

Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, реєстрація народження проводиться відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім'я та по батькові - за вказівкою матері згідно заяви про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

За матеріалами  Тиврівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області