Андрій Гижко: Безпека людей під час жнивної кампанії – це питання номер один!

Дата: 04.07.2019 16:18

На цьому перший заступник голови ОДА наголосив сьогодні під час науково-виробничого семінару на тему: «Підготовка та проведення жнив - 2019 на Вінниччині", який проходив у м. Вінниці на базі ТОВ «Агроресурс».

В нараді взяли участь керівники структурних підрозділів ОДА та  районних державних адміністрацій з питань агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських підприємств, спеціалісти обласних управлінь та служб.

«Ми стараємось відходити від кабінетних нарад, намагаємось кожну нашу зустріч зробити максимально інформативною і практичною, з реальними прикладами,- підкреслив Андрій Гижко.- Традиційно на початку липня в області проходять семінари і наради, присвячені початку жнивної кампанії, яка реально розпочалась уже на території усіх районів. Цьогоріч аграріям доводиться працювати в досить несприятливих погодних умовах як для посіву, сходження культур, так і для їх збирання. Тож на нинішній нараді підніматимемо питання безпеки праці, новітніх наукових і технічних технологій, які постійно і невпинно рухаються вперед, допомагаючи аграріям як у вирощуванні культур, так і в їх збиранні, зберіганні та переробці».

Перший заступник голови ОДА у своєму виступі  також торкнувся питання державної підтримки аграріїв, зокрема при закупівлі новітньої вітчизняної сільськогосподарської техніки, яка діє в Україні вже другий рік поспіль. Особливу увагу посадовець приділив питанню підготовки кваліфікованих кадрів, готових працювати на  сучасних високоточних ґрунтообробних та зернозбиральних агрегатах, обладнаних  новітніми системами   навігації і здатними керуватись навіть через космічні програми.

Андрій Гижко також проаналізував  дотримання  працівниками сільгосппідприємств області техніки безпеки під час жнивної кампанії, акцентуючи увагу на тому, що особливо під час сушки зерна, його вивантаження щороку стаються випадки  травмування та навіть загибелі людей.

«Людей потрібно навчати як убезпечити процес своєї праці, адже жодними коштами ми не зможемо компенсувати втрату годувальника в сім’ї, так само як не компенсуємо працівнику каліцтво. Тож сьогодні ми зацікавлені в тому, щоб донести до кожного аграрія не лише високотехнологічну техніку, за яку держава ще й повертає компенсацію, але й дати реальні знання і вміння із техніки безпеки. Безпека людей під час жнивної кампанії – це питання номер один!»,- підкреслив Андрій Гижко.

Загалом, учасники наради розглянули наступні питання:

• підготовка та хід збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур урожаю   2019  року  в підприємствах області;
  • особливості збирання зернових колосових культур та підготовки ґрунту під посів озимих в умовах 2019  року;
  • дотримання вимог законодавства з охорони праці під час проведення комплексу збиральних робіт 2019 року;
  • дотримання вимог пожежної безпеки під час проведення збиральних робіт в умовах 2019 року;
  • дотримання законодавства в частині ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання та торгівлі пальним.

На завершення семінару-наради Андрій Гижко разом з  її учасниками ознайомився з основними напрямки діяльності підприємства  ТОВ «Агроресурс», на базі якого проходив захід та оглянув майстерні і виставку сільськогосподарської техніки й обладнання.