Тиврівський район, Вінницька область

Рятувальники просять громадян дотримуватися правил безпеки під час святкування Івана Купала

Переглядів: 50

Наближається свято Івана Купала. Традиційно його відзначають у ніч з 6 на 7 липня. У цей день, як відомо, існує безліч традицій пов’язаних з водою.

Це зокрема і пускання дівочих вінків на воду, і стрибки через багаття. Дотримуючись цих традицій, слід не забувати правила безпеки.

Отже, якщо на свято Івана Купала ви вирішили покупатись у водоймі, то, перш за все, потрібно зробити правильний вибір при пошуку та обладнанні місць купання, а також суворо дотримуватися правил поведінки.

Варто пам’ятати, що під час купання забороняється:

- відпочивати та купатися поза межами спеціально обладнаних пляжів;
- заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння;
- пірнайти в незнайомих місцях;
- залишати дітей без нагляду біля води та дозволяти їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- запливати далеко, плавати наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- наближайттися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- у воді можна перебувати не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин.

Якщо ви розвели багаття, обов’язково загасіть його, коли будете йти додому. Вогонь достатньо залити водою, варто тільки прослідкувати, щоб не залишилися тліючі вуглинки. Особливу загрозу відкритий вогонь несе при вітряній і сухій погоді.

Будьте обережні і ніякі обставини не затьмарять вам свята!

ГУ ДСНС України у Вінницькій області