Обережно! Грип

Дата: 02.09.2018 10:09

На території Вінницької області протягом епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ ( з 40-го тижня 2017р. по 20-й тиждень 2018р.) перехворіло 256261 особа (16185,5 на 100 тис. населення), в тому числі дітей віком до 17р. 165078 (64,4%).

Найбільша кількість захворілих на грип та ГРВІ реєструвалась серед жителів м. Вінниця, де перехворіло 23% від всього населення, найменша в Оратівському та Муровано- Куриловецькому районах (9,4% та 8,1% відповідно). В цілому по області впродовж епідемічного сезону перехворіло 16,2% населення.

Інтенсивна поширеність збудника грипу спостерігалась з 4-го тижня по 9-й тиждень 2018 року. Перевищення порогового рівня зафіксовано на 6 тижні 2018 року. Починаючи з 9-го тижня захворюваність знижувалася.

В сезоні 2017-2018 років серед населення області циркулювали віруси грипу А та В. Віруси грипу були ідентифіковані в матеріалі відібраному від 30-ти хворих, домінував вірус типу В, і склав 86,6%. В цілому по Україні також відмічалася переважно циркуляція вірусу грипу типу В.

Грунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, на даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення в попередні сезони, погіршені соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані ВООЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть в сезоні 2018-2019р., у новому сезоні можна очікувати збільшення кількості захворілих на 10-15%.

З метою підготовки до можливих ускладнень епідемічної ситуації в сезоні захворюваності на грип та ГРВІ 2018-2019р. медпрацівникам дано доручення:

1. Забезпечити готовність закладів охорони здоров'я до роботи в осінньо-зимовий період (засобів захисту органів дихання; лікарських, імунобіологічних, дезінфекційних засобів та препаратів)
  2. Забезпечити лікувально - профілактичні заклади, куди будуть госпіталізовані хворі з важкими формами грипу та ГРВІ, швидкими тестами для діагностики грипу.
  3. Розпочати вакцинацію проти сезонного грипу на початку епідемічного сезону { у вересні -жовтні поточного року ); забезпечити максимально можливе охоплення профілактичними щепленнями проти грипу осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику з меток. уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків.
  4. Здійснювати систематичний епідеміологічний та вірусологічний моніторинги захворюваності населення на грип та ГРВІ, своєчасне інформування органів влади та департамент охорони здоров'я ,та Вінницький обласний лабораторний центр.

Відокремлений структурний підрозділ «Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» МОЗ України у Вінницькій області