Тиврівський район, Вінницька область

Реконструкція пам’ятки історії національного значення

Переглядів: 48

Сьогодні, 4 липня, Тиврівський район з робочим візитом відвідав голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. Метою поїздки було обговорення реконструкції пам’ятки історії національного значення могили соратника Богдана Хмельницького Данила Нечая.

Разом з очільником області с. Черемошне відвідали заступник голови облдержадміністрації В.М. Броварник, начальник управління культури і мистецтв С.С. Городинський, голова Тиврівської райдержадміністрації В.В. Бойко, голова районної ради Я.Й. Красовський, заступник голови райдержадміністрації В.В. Вітюк, керівник апарату райдержадміністрації І.Д. Романська, Черемошненський сільський голова Ю.В. Мокойчук та керівники відповідальних служб району та області.

«Свого часу земельна ділянка біля даної пам’ятки була розпайована без погодження з органами охорони культурної спадщини і надана у власність фізичним особам. Розпочато роботу з оформлення відповідних документів, що потребує також значного часу. В квітні місяці 2018р. на черговій сесії районної ради розглянуто питання про виділення коштів на виготовлення Державним підприємством «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території історико-культурного призначення пам’ятки національного значення та на виготовлення Вінницьким «КВАНТ» проектно-кошторисної документації на пам'ятку» - доповіла завідувач сектору культури і туризму Тиврівської райдержадміністрації Світлана Мартиневич.

Раніше біля могили брацлавського полковника планувалось проведення урочистостей   до Дня Незалежності України в серпні 2018 року, але у зв’язку із виникненням вищевказаних обставин, відкриття пам’ятника доведеться відкласти.