У 2018 році в області було завершено цілий ряд довгобудів серед об’єктів соціального призначення

Дата: 05.03.2019 09:54

Про це повідомив  директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитро Романченко , звітуючи під час щопонеділкової апаратної наради  про результати роботи Департаменту в 2018 році та основні завдання і напрямки діяльності на 2019 рік.

Так, у 2018 році Департаментом виконано поставлені завдання із завершення будівництва об’єктів освіти. До нового навчального року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів завершено два довгобуди, що будувались 11 та 27 років.

У селі Сосонка Вінницького району 1 вересня урочисто відкрито школу, будівництво, якої тривало з 2007 року. До цього дітям доводилося навчатися у старій будівлі, якій понад сто років.

«Через обмеженість фінансування роботи часто призупинялись. Однак, завдяки виділеним коштам з державного фонду регіонального розвитку будівництво у 2018 році було завершено. Загалом, на побудову нової школи в Сосонці на 260 учнів було витрачено 48,2 млн. гривень, з них 42,7 млн. гривень – кошти Державного бюджету, 5,5 млн. гривень – кошти місцевого бюджету»,- зазначив Дмитро Романченко.

У селі Михайлівка Гайсинського району 3 вересня відчинила двері нова школа на 144 учні. Історія її будівництва тривала більше 27 років.

Будівництво нового корпусу Михайлівської школи було розпочато ще у вересні 1990 року. Фінансував роботи тоді місцевий колгосп і за період до 1996 року на об’єкті було побудовано стіни та облаштовано дах. Але через фінансові труднощі будівництво було призупинено в 1996 році на довгих 20 років.

В 2007 році була скоригована проектна документація. Але перші вагомі зміни у зведенні школи відбулись лише починаючи з 2012 року. Роботи було відновлено за рахунок коштів державного бюджету. Завершено роботи в поточному році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевого бюджету. В цілому на будівництво школи витрачено майже 19,0 млн.грн., з яких 16,1 млн.грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку, 2,9 млн.грн – кошти місцевого бюджету.

Тепер майже 150 дітей будуть навчатись у модернізованій школі в комфортних умовах : нові навчальні класи укомплектовані сучасними меблями, є великий спортзал зі штучним покриттям (єдиний такий на Гайсинщині), тренажерна зала, велика їдальня, котельня, що працює на альтернативних джерелах енергії.

В рамках виконання завдань з проведення ремонтно-будівельних робіт на  об’єктах охорони здоров’я в 2018 році завершено:

-        капремонт фасадів та даху лікувального корпусу № 8 (освоєно 1,9 млн.грн.);

-        капремонт фасадів та даху лікувального корпусу № 13 ВОКЛ ім.Пирогова (освоєно 3,3 млн. грн.);

-        реконструкцію системи водопостачання на території ВОКЛ ім. Пирогова (освоєно 4,2 млн. грн.).

В межах виділених коштів виконано роботи з реконструкції лікувального корпусу №15 (освоєно 5,3 млн.грн.). Роботи будуть завершені в 2019 році.

Минулого року також розпочато роботи:

-        з реконструкції частини інфекційного відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні в відділення екстреної медичної допомоги, (освоєно 5,0 млн.грн. коштів ДФРР),

-        з реконструкції Могилів-Подільської лікарні для розміщення рентген-операційного блоку з ангіографом. Освоєно майже 3,0 млн.грн., фінансування проводилось з обласного (2,0 млн.) та місцевих(1,0 млн.) бюджетів.

За рахунок обласного бюджету завершено будівельні роботи по реконструкції з добудовою 2-х поверхового корпусу лікувально-діагностичного відділення обласної фізіотерапевтичної лікарні в м.Хмільник, на об’єкті освоєно 2,8 млн. грн., залишається забезпечення медичним обладнанням та благоустрій.

Ці об’єкти за умови достатнього фінансування будуть завершені у 2019 році.