Тиврівський район, Вінницька область

У Тиврівському районі майже 10,5 тисяч пацієнтів (без врахування Гніванської ОТГ) уклали декларації із сімейними лікарями

Переглядів: 83

Загалом з початку кампанії «Лікар в кожну родину», а саме з другого квітня по 20 червня 2018 року, у Тиврівському районі зареєстровано 10 478 декларацій і це без врахування населення Гніванської об'єднаної територіальної громади.

Нагадаємо, що декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди». Пацієнти мають право укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню, а достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Громадяни вільні у своєму виборі та не мусять підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів. Зокрема сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.