Тиврівський район, Вінницька область

Рятувальники навчали жителів м. Гнівань, як діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій

Переглядів: 70

Не дивлячись на те, що всі люди знають про потенційні небезпеки і всіляко намагаються їх уникнути – нещасні випадки все  таки трапляються. Причиною може бути власна неуважність, втома, переоцінка власних сил, недостатня підготовка. Також інциденти можуть трапитись через фактори, які знаходяться поза межами контролю постраждалого – як то дії інших осіб або природні катаклізми чи техногенні аварії.

Сьогодні, 12 червня у м.Гнівань Тиврівського району на площі Перемоги працювали мобільні консультативні пункти навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області. Рятувальники навчали дорослих та дітей, як діяти рішуче та не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
Для пересічних громадян, а також для малечі з дитячих садочків фахівці  проводили інформаційно-роз'яснювальну роботу та пропаганду знань серед населення щодо дій у разі виникнення небезпечних ситуацій, важливості дотримання правил пожежної безпеки, безпечного поводження на воді та надання домедичної допомоги.

До підготовки та проведення даного заходу навчально-методичний центр залучив фахівців  Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, а саме: психолога, медика та  групу водолазно-рятувальних робіт.

Психолог-рятувальник розповіла, як потрібно діяти, аби запобігти розвитку паніки у себе та тих, хто знаходиться поруч. Ознайомила дітей із вмістом «валізи психолога» та роз’яснила призначення речей, які використовуються фахівцями психологічної служби під час роботи із постраждалим населенням.

Не обійшли увагою організатори й практичні навички з надання першої медичної допомоги. Всім бажаючим лікар-рятувальник продемонстрував основний алгоритм дій при наданні допомоги постраждалим у разі виникнення різного роду надзвичайних ситуацій. Зокрема, показав на сучасному манекені, як саме потрібно проводити перші реанімаційні заходи людині, яка опинилася на межі життя.

Неабияку цікавість виявили дорослі до представників газової служби. Фахівці якої, в свою чергу, наголосили всім присутнім на необхідності дотримання всіх правил безпеки під час користування усіма видами газового обладнання.

Всім, хто виявив небайдужість та вирішив стати слухачем мобільного консультаційного  пункту, організатори наголосили на  правилах поведінки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, та як користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Загалом, цього дня Мобільний консультаційний  пункт відвідало понад тисячу слухачів. Для найменших гніванчан за активну участь  у заході місцеві рятувальники дозволили посидіти у новому сучасному спецавтомобілі та приміряти каску вогнеборця.