Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Протягом 2017 року 156 сільгоспвиробників області отримали державну підтримку в розмірі 96,7 млн. грн. бюджетної дотації

Дата: 03.04.2018 09:43
Кількість переглядів: 258

Вчора, на щопонеділковій апаратній нараді голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія з керівниками департаментів та служб області, зі звітом щодо пріоритетних напрямків діяльності Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА виступив директор Департаменту Микола Ткачук.

В ході виступу Микола Ткачук розповів про заходи, які здійснюються для реалізації Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та  дорадництва на 2016-2020 роки, метою якої є реалізація програм державної підтримки підприємств АПК. Зокрема, сприяння створенню об’єднань виробників сільськогосподарської продукції та популяризація нових практик розвитку сільських територій та дорадництва на селі.

«Відповідно заходів регіональної Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки надано пільгове кредитування 9 суб’єктам господарювання, з них 2 фермерським господарствам та 7 фізичним особам-підприємцям в сумі 1,35 млн. грн. для розвитку аграрного виробництва. Зокрема, на придбання саджанців малини виділено 200 тис. грн., придбання поголів’я свиней – 300 тис. грн., придбання обладнання для переробки с/г продукції – 350 тис. грн. і на придбання технологічного обладнання для с/г виробництва - 500 тис. грн.», - зазначив Микола Ткачук.

 Також, протягом 2017 року на розгляд комісії подано 541 пакет документів для отримання часткового відшкодування вартості закуплених доїльних установок. Загалом сума відшкодування становить 1863,8 тис. грн.

В 2017 році  295 фізичних осіб отримали часткове відшкодування витрат за установку індивідуального доїння або холодильну установку, сума якого складає 996,3 тис. грн.

Станом на 01.03.2018 року часткове відшкодування витрат за установку індивідуального доїння або холодильну установку отримали ще 246 фізичних осіб, сума відшкодування складає 867,5 тис. грн.

Окрім того у 2018 році на пільгове кредитування особистих селянських, фермерських господарств та кооперативів для створення та підтримки діяльності молочарських сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств передбачено 1,5 млн. грн.

Також на часткове відшкодування витрат за закуплену установку індивідуального доїння або холодильну установку для зберігання і охолодження молока передбачено 2,5 млн. грн. Загалом, з початку 2018 року подали документи 136 фізичних осіб, загальна сума часткового відшкодування становить 492,2 тис. грн. З них 57 фізичних осіб вже отримали часткове відшкодування на загальну суму 202,5 тис. грн.

«Значну державну підтримку протягом 2017 року отримали 156 сільгоспвиробників області, яким перераховано 96,7 млн. грн. бюджетної дотації. Протягом року 35 підприємств АПК отримали здешевлення банківських кредитів в сумі 25,1 млн. грн. Також 74 сільгоспвиробники отримали часткову компенсацію вартості 95 одиниць придбаної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва на загальну суму 6,9 млн. грн. 5 підприємств отримали компенсацію понесених витрат у садівництві на суму 7,1 млн. грн.», - додав Микола Ткачук

Розповів посадовець і про підтримку аграрного сектору у 2018 році. Зокрема, передбачаються наступні напрямки державної підтримки:

  • Розвиток тваринництва (4 млрд. грн.);
  • Розвиток фермерських господарств ( 1 млрд. грн.);
  • Здешевлення сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (945 млн. грн.);
  • Розвиток садівництва та виноградарства (300 млн. грн.);
  • Часткове відшкодування банківських відсотків (66 млн. грн.).

Реалізація цих напрямів стане вагомим стимулом розвитку малих форм господарювання в області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень