Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині активізувалась робота по переробці ТПВ та упорядкуванню місць видалення відходів

Дата: 15.06.2018 09:40
Кількість переглядів: 244

Як повідомляє Департамент житлово-комунального господарства, енергетика та інфраструктури ОДА, питання забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища, зокрема і в частині організації системного підходу до сфери поводження з твердими побутовими відходами залишається одним із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку області.

Відсоток охоплення населення послугами із збирання твердих побутових відходів в області складає  84 %, що є вищим ніж середній показник в Україні, який склав 74,14%.

В напрямку впровадження роздільного збору ТПВ в області складається досить позитивна тенденція.

Якщо у другому півріччі 2016 року роздільний збір було організовано у 21 населених пунктах, то на початок 2017 року роздільний збір частково запроваджено вже у 37 населених пунктах області. Проводиться відбір скла, полімерів, заліза та паперу. В ряді інших районів проводяться підготовчі роботи  щодо його організації.

В даному напрямку активну роботу проводять наступні громади:

- в місті Бар встановлено 16 контейнерів для  паперу і ПЕТ пляшки і 206 для збору  твердих побутових відходів, в населених пунктах Войнашівської сільської ради – 32 контейнери і Балківської сільської ради – 51 контейнер.

-  У Вінницькому районі впроваджено роздільне збирання сміття в 12 селах району. Придбано 98 контейнерів для пет-пляшки, паперу та скла, 17 контейнерів  для вологої фракції. Здійснюється реалізація заходів проекту “Зелена школа”  в  навчальних закладах району. 

- в Липовецькому районі роздільний збір впроваджено в районному центрі, протягом 2017 року запроваджено технологію роздільного збирання ТПВ в смт.Турбів, де встановлено  62 контейнери для збирання та сортування ТПВ.  У с. Зозів встановлено 9 контейнерів для збирання та сортування ТПВ.

- в Калинівському районі проводиться робота з установки 287 контейнерів для збирання відходів із поліетилену та 574 контейнерів для інших відходів, які мають транспортуватись для переробки на сміттєсортувальну станцію.

На території Калинівської ОТГ роздільним збиранням ТПВ охоплено близько 90% мешканців багатоквартирного житлового фонду та 25% житлових будинків приватної форми власності.

- В м. Ладижин 80% населення охопленого роздільним збиранням.

- В Тростянецькому районі   - закуплено 164 контейнери для роздільного збору ТПВ  для 5 територіальних громад (в т.ч. Тростянецька селищна рада – 32од., Ободівська с.р.- 58од., Н. Ободівська с.р. – 30од., Глибочанська с.р. – 24од., Четвертинівська с.р. – 20од.), виготовлено та встановлено 22 контейнерні площадки  (в  т.ч. в смт. Тростянець -2од., с. Ободівка – 10од., с. Н. Ободівка – 10од.).

- На території міста Тульчин розміщено 75 контейнерів для роздільного на 4 фракції збору ТПВ , у с.Кинашів – 5, Нестерварка – 5, Мазурівка – 5, Суворовське – 4, у с.Копіївка – 3. На території інших населених пунктів Тульчинської міської об'єднаної територіальної громади здійснюється збір ТПВ із приватного сектора із застосуванням мішків розданих абонентам комунальним підприємством для роздільного накопичення та збору ТПВ.

-  В м. Вінниця встановлено 1870 євроконтейнерів. З метою оновлення контейнерного парку з початку 2018р. року закуплено 230 контейнерів та 50 контейнерів для ПЕТ-пляшки.

 - в м. Могилів Подільський встановлено 57 контейнерів для роздільного збору ТПВ, з них для пластика – 38 ; -  для скла – 19

Поряд із запровадженням роздільного збору ТПВ за місцем утворення в області проводиться робота по впровадженню технології централізованого сортування відходів.

Так, на даний час працює сміттєсортувальна лінія на Вінницькому міському полігоні, на новозбудованому полігоні селища Муровані Курилівці завершено будівництво сортувальної лінії, яка наразі працює в тестовому режимі та сподіваємось найближчим часом запрацює на повну потужність та буде використовуватись для потреб всього району і не тільки.

Продовжується реалізація проектів по облаштуванню сміттєсортувальних комплексів,  які будуть задіяні в тому числі і для потреб районів в містах Бар, Іллінці, Калинівка, Козятин, Могилів – Подільський, Хмільник.

Окремо варто відзначити роботу у даному напрямку Іллінецького району. Так, 6 червня поточного року між Іллінецькою та Дашівською ОТГ підписано Меморандум про співпрацю у сфері поводження з відходами із забезпеченням створення умов для збирання та сортування відходів.

Спостерігається зростаюча активність громад по підготовці проектів сфери поводження з ТПВ та подання їх на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад.

У 2017 році представники більшості районів області взяли участь у 14-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Вінницької області за екологічним напрямком. За результатами проведення конкурсу, в області було розпочато реалізацію 34 проектів у сфері поводження з ТПВ,

В поточному році переможцями у  15-му обласному конкурсі визначено 94 проекти у сфері поводження з відходами.

Це свідчить про зростання відповідальності та свідомості громад та підтверджує той факт, що при бажання завжди знаходяться і можливості.

Дуже важливим залишається питання утримання наявних місць видалення відходів. Зважаючи на їх зростаючий  негативний вплив на довкілля та здоров’я людей головою обласної державної адміністрації 2 квітня поточного року було видано розпорядження № 260 «Про впровадження в області системного підходу у сфері поводження із твердими побутовими відходами та забезпечення належного утримання місць видалення відходів».

Одним із першочергових заходів, передбачених розпорядженням, визначено забезпечення виконання робіт по впорядкуванню місць видалення відходів, прилеглих до них територій та приведення їх до належного санітарно-технічного стану.

Протягом останніх декількох років роботи рекультиваційного характеру було проведено на Вінницькому, Козятинському, Тульчинському та Погребищенському міських сміттєзвалищах.

На даний час проектно-кошторисна документація на рекультивацію місць видалення відходів розробляється Вінницькою та Жмеринською міськими радами і Мурованокуриловецькою селищною радою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень