Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині розроблено ряд проектів, спрямованих на відновлення гідрологічного та санітарного режиму поверхневих водойм області

Дата: 18.01.2019 16:32
Кількість переглядів: 118

Сьогодні, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось засідання робочої групи щодо відновлення гідрологічного та санітарного режиму поверхневих водойм області.

Також  участь у засіданні взяли директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, начальник басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера, начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Юрій Дубовий, головний інженер ТОВ «Водпроект» Вячеслав Подолян, директор ТОВ «Семар Поділля» Андрій Мокрецов.

«Проведена в минулому році робота із розчистки річки Південний Буг в межах санітарної зони водоканалу показала, що товща води поблизу водозабору м. Вінниці становила всього 80 см, а мулові наноси складали 4-4,5 м завтовшки. Звичайно, що через це стан питної води погіршувався. Завдяки проведеній в минулому році розчистці значно збільшилась водність головної притоки річки Південний Буг річки Десенка та відкрились джерела, які наповнюють річку чистою водою. Сьогодні ми маємо ряд напрацювань, щодо подальшого проведення розчистки акваторії річки Південний Буг. Тому сьогодні необхідно детально розглянути всі проекти із розчистки головної водної артерії області, її приток, ставків та інших водних об’єктів, які зараз вже готові, аби ми мали змогу оцінити, який проект, на якій стадії і яким чином в подальшому фінансуватимуться: за рахунок обласного і місцевих бюджетів, або будуть подані на фінансування з державного екологічного фонду Держводагенства України», - зазначив на початку засідання Андрій Гижко.

«Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів спільно з проектними організаціями розробляється ряд проектів по розчистці та впорядкуванню водних об’єктів області, які вже виконані на 80%, залишається провести громадські слухання та провести державну експертизу. Наразі на завершальній стадії роботи з очистки від мулових наносів річки Південний Буг в межах Стрижавської селищної ради. Там виконано гідрологічні, геодезичні, геологічні, гідрографічні вишукування, обраховано об’єми мулових наносів та визначено основні мулові майданчики в межах смт. Стрижавка», - повідомив Микола Ткачук.

Посадовець коротко охарактеризував ті проекти, які наразі розробляються та заплановані на виконання в 2019 році. Зокрема. це очистка  від мулових наносів р. Південний Буг в межах м. Хмільника та Хмільницького району, реконструкція водного об’єкта(ставку), що розташований на р. Вазлуй з очисткою від мулових наносів в с. Сокіл Чернівецького району, відновлення гідрологічного режиму «Гідрологічного заказника «Зелені криниці», що розташований за межами села Ординці на території Левківської сільської ради Погребищенського району.

В підсумку засідання визначено необхідність проведення оцінки стану гідротехнічних споруд (дамб, водовипусків, шлюзів), впорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, приведення в належний санітарно-екологічний стан, залісення, винесення на місцевості меж прибережних захисних смуг.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень