Тиврівський район, Вінницька область

Зміни до соціальних норм на призначення житлових субсидій

Переглядів: 118

27 квітня 2018р Кабінетом Міністрів України прийнято  рішення про внесення змін  до Постанови №409 від 6 серпня 2014р.  у програму надання житлових субсидій. З метою стимулювання енергозбереження  з  травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт на 1 кв.м площі. На минулий опалювальний сезон 2017-2018 року ці норми становили  5,0 куб. м на 1 кв.м площі опалення та електроопалення  51 кВт.  на 1 кв. м площі.

Відповідно до пункту 18 Положення «Про порядок призначення житлових субсидій» № 848 від 21 жовтня 1995 року, з травня 2018 року громадяни, яким призначено  субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісяця сплачувати обов'язкову частку платежу. Обов'язкова плата розраховується за формулою для кожного домогосподарства індивідуально і залежить лише від доходу конкретної сім'ї.

У разі несплати обов'язкової частки платежу та наявності заборгованості із сплати обов`язкової частки платежу  за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, надання субсидії припиняється за поданням  організацій надавачів послуг з місяця наступного за місяцем , в якому їх виявлено.

Сума житлової  субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується управителям, об'єднанням, виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг та/або витрат на управління  багатоквартирним будинком.