Андрій Гижко: Після реконструкції аеропорту Вінниця зможе претендувати на статус центру авіасполучень

Дата: 17.05.2019 09:08

На Вінниччині сьогодні розпочав роботу І туристичний бізнес-форум VinTourism. Форум триватиме два дні: 16 травня - у актовій залі ВТЕІ КНЕУ та 17 травня  - у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Захід проходить за підтримки ЄБРР у партнерстві з Вінницькою міською радою та Вінницькою обласною державною адміністрацією. Від облдержадміністрації участь у туристичному бізнес-форумі бере перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.

Організатори Форуму - Центр інформаційної підтримки бізнесу у м. Вінниці, (заснований на базі Вінницького Клубу Ділових Людей в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу) з метою розвитку туристичного потенціалу Вінницької області та об’єднала  більш як 150 учасників - власників та директорів аграрних підприємств, голів ОТГ, організацій, що працюють в секторі зеленого туризму, туристичних агенцій, власників ресторанів, кав’ярень, готелів, шеф-кухарів.

Надія Лисецька, керівник Центру Інформаційної Підтримки бізнесу, президент Вінницького Клубу Ділових Людей, відкриваючи Форум, підкреслила його спрямованість на посилення розвитку внутрішнього туризму, популяризацію крафтового й еко-виробництва та формування цікавих туристичних маршрутів. «На форумі розглянемо актуальні питання розвитку гастрономічного й «зеленого» туризму, поговоримо про перспективи відновлення забутих історичних пам’яток, музеїв. Красу традиції нашого краю перетворимо на реальні кейси, які згодом розкриють туристичну Вінниччину», - пояснила, підприємниця.

Після вітального слова Вінницького міського голови Сергія Моргунова форум продовжився панельною дискусією «Розвиток туристичного потенціалу регіону», у якій взяв участь Андрій Гижко.

Посадовець зазначив, що  в області прийнято програму розвитку туризму та створено окремий підрозділ в облдержадміністрації, який відповідає саме за цей напрямок.  Перший результат уже є: Вінниччина була успішно представлена на кількох туристичних виставках.

«Туризм - це окрема галузь економіки. Вінниця дуже плідно працює в даному напрямку: відтак, реконструкція злітно-посадкової смуги  нашого аеропорту – є безумовно, тим фактором, який буде притягувати  в регіон усіх туристів, незалежно від того, чи вони прилітають  до Вінниці,чи, взагалі, в Україну. Розташована  територіально у центральній частині держави, Вінниччина зможе претендувати на статус центру авіасполучень - підкреслив Андрій Гижко.

Перший заступник голови ОДА згадав і про ремонт доріг, як важливий фактор для розвитку туристичної галузі ; і про оперний фестиваль у Тульчині, який  дав могутній поштовх як  для розвитку самого міста, так і до  відновлення  історичної пам’ятки Вінниччини - Палацу Потоцьких, його туристичної та інвестиційної привабливості.

Посадовець також наголосив на можливості і необхідності розвитку різних  популярних напрямків туристичного бізнесу: медичного туризму, гостро-туризму, івент - туризму тощо.

Продовжила форум мотиваційна сесія «Історії успіху», де досвідом із колегами ділились Олександр Долинко – співзасновник бази зеленого туризму «Зелені хутори Таврії», Херсонська обл.; Микола Стецьків – засновник сімейної ферми по вирощуванню органічної полуниці ФайнаBerry, Львівська обл.; Оксана Бас – співзасновниця зеленої садиби «Подільська Родина», Вінницька обл. ; Інна Пригара – співзасновниця «Селиської сироварні», Закарпатська обл.; Артем Блаута–бренд шеф ресторанів «Ресторація Шпигеля» і «Південна брама», член Київської Асоціації шеф-кухарів та ін.

Даний захід став майданчиком для презентації творчих ідей, відтак, у фойє  для учасників Форуму лялькарка Світлана Петровська представила іграшковий світ казкових  гномів.

Другий день Форуму обіцяє його учасникам майстер-клас «Гостинність та формування туристичного бренду»;  обговорення тем:  Еко-туризм та агротуризм - відмінності та перспективи розвитку; Туристичні маршрути: як забезпечити якісний сервіс. Учасники форуму розроблять 9 туристичних маршрутів по Вінниччині, стартовим точками яких будуть цікаві місця у Вінниці.