Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінниччина впевнено утримує лідируючі позиції за економічними показниками

Дата: 27.07.2018 09:05
Кількість переглядів: 203

Підводячи підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2018 року, в рамках виїзного засідання колегії обласної державної адміністрації, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко поінформував присутніх про основні показники, які характеризують стан економіки Вінниччини та підтверджують те, що область впевнено утримує лідируючі позиції регіону, що найбільш динамічно розвивається:

«В області склалась позитивна тенденція по низці базових показників. Зокрема, обсяг капітальних інвестицій зріс на 37,3%, а індекс реальної заробітної плати у січні-травні 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 114,6%. За даним показником область займає 2 місце в рейтингу регіонів України. Окремо хочу зазначити про те, що традиційно Вінниччина має першість з усього комплексу питань у сфері аграрного бізнесу. За останні 4 роки валова додана вартість у сільському господарстві зросла на 9,3 відсоткових пункти і склала 31,7% в валовій доданій вартості по області».

Разом з тим, посадовець зазначив, що подальший економічний розвиток регіону має ряд викликів, а саме: відсутність достатньо розвинутої інфраструктури,          неефективна робота АМК України з природними монополіями,        незначна кількість нових виробництв із високою доданою вартістю,       недостатня кількість фахівців інженерно-технічних та виробничих спеціальностей, недостатній рівень розвитку інноваційного потенціалу промисловості.

Поряд з тим, в промисловому секторі області на даний час впроваджується майже 45 інвестиційних проектів, в ході реалізації яких до кінця 2018 року планується створити близько 3 тисяч нових робочих місць.

Такі структурні зміни сприятимуть досягненню високих темпів економічного зростання, високого рівня зайнятості населення та, відповідно, рівня життя, що в підсумку зробить Вінниччину найбільш конкурентоспроможною. За словами Володимира Мережка, в області продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати. Так за травень 2018 року у порівнянні до січня 2018 року середня заробітна плата штатних працівників по області зросла на 11,6% і становить 7533,71 грн.

«Впродовж останніх років область впевнено входить у першу десятку лідерів серед інших областей України (9 місце) за обсягами реалізованої продукції. Так, завдяки створенню нових виробництв частка Вінниччини у загальнодержавному обсязі реалізованої продукції за останні роки має тенденцію до збільшення. Серед районів найбільший внесок у промисловий потенціал області створюють Тульчинський, Іллінецький, та Гайсинський райони», - підкреслив посадовець.

Крім того, очільник Департаменту зазначив, що у січні - травні поточного року продовжується позитивна тенденція щодо збільшення обсягів будівельних робіт, які є індикатором стану інвестиційної діяльності.

До того ж, в регіоні продовжується розбудова транспортної інфраструктури: в 2018 році передбачено 2,3 млрд. гривень, що дозволить провести капітальний, поточний середній ремонт 120,5 км доріг.

Зауважив Володимир Мережко і про обсяги державної фінансової підтримки:

«Вперше за роки новітньої історії України Вінницька область завдяки підтримці Уряду отримала найбільшу фінансову підтримку на регіональний розвиток. У 2018 році на реалізацію проектів по восьми бюджетних програмах області передбачено більше 1,5 млрд. грн. з Державного бюджету. Це майже у 10 разів більше, ніж було у 2015 році. Крім того, відповідно до розпоряджень КМУ, в області буде реалізовано 32 інвестиційних проекти, на які коштом державного фонду регіонального розвитку передбачено 178,7 млн. грн.».

Крім того, посадовець зазначив, що обласна державна адміністрація продовжує працювати в напрямку подолання проявів тінізації в регіоні: в області діють місцеві робочі групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Також, Володимир Мережко не оминув питання публічних закупівель в електронній системі ProZorro:

«За І півріччя 2018 року бюджетними закладами, установами, організаціями, які утримуються за кошти обласного та районних бюджетів проведено 9866 електронних закупівель, завдяки чому рівень економії коштів становить 6,1%, а Вінницька ОДА займає перше місце по Україні. За кошти районних (міських) бюджетів проведено 6087 закупівель. Економія коштів склала 5,3% від запланованих видатків. Найбільше закупівель провели через систему ProZorro розпорядники коштів місцевих бюджетів Липовецького, Гайсинського, Крижопільського районів. Найменше - Шаргородським, Іллінецьким, Томашпільським районами».

Торкаючись питання надання якісних адміністративних послуг, посадовець зауважив, що Вінниччина знаходиться на другій позиції серед регіонів України за кількістю адміністративних послуг, наданих через ЦНАП, та на першому місці за кількістю адміністративних послуг на 1 тисячу населення.

За січень-червень 2018 року Центрами надання адміністративних послуг надано суб’єктам звернення понад 647,0 тисяч різноманітних адміністративних послуг, що на 15,3% більше порівняно з відповідним періодом 2017 року. Одночасно, за надання адміністративних послуг до місцевих бюджетів надійшло 51,5 млн. грн., що в 1,4 рази більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

Наостанок, Володимир Мережко наголосив, що спільні зусилля по реалізації основних завдань економічного і соціального розвитку області на 2018 рік і надалі повинні бути зосереджені на досягненні позитивних зрушень в економіці області що дасть можливість підвищити соціальні стандарти, створити комфортні умови для жителів та бізнесу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень