Тиврівський район, Вінницька область

Щодо попередження настання нещасних випадків на виробництві

Переглядів: 72

Управління Держпраці у Вінницькій області повідомляє, що на підприємствах в установах та організаціях соціально-культурної сфери України поточного року збільшився виробничий травматизм, зокрема за 10 місяців загинуло більше 30 працівників (збільшення кількості нещасних випадків, порівняно з аналогічним періодом минулого року зросло на 45 відсотків).

У Вінницькій області за 10 місяців поточного року в установах соціально-культурної сфери отримали травми більше 62 працівників, з яких один працівник отримав травми не сумісні з життям. У 2017 році за аналогічний період отримали травми 37 працівників.

Переважна більшість нещасних випадків сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Основними причинами нещасних випадків є організаційні причини такі, як порушення Правил дорожнього руху, порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі невиконання посадових обов’язків або невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці, порушення працівниками вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, обладнання, машин та механізмів.

Так, в результаті порушення Правил дорожнього руху 26 лютого 2018 року на ділянці автодороги сполученням Тиврів - Шаргород, поблизу с. Василівка Тиврівського району, стався груповий нещасний випадок, в результаті якого потерпіли двоє осіб – завідувач сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації та завідуючий громадським народним історичним музеєм «Слава» смт. Сутиски.

З метою попередження виробничого травматизму Управління Держпраці у Вінницькій області та Тиврівська райдержадміністрація звертається до керівників (власників) суб’єктів господарювання усіх форм власності району щодо необхідності дотримання вимог безпеки та Правил дорожнього руху та вжити додаткових заходів щодо попередження настання ДТП. З цією метою необхідно:

- у разі погіршення погодних умов обмежити виїзд транспортних засобів на лінію;

- випуск транспортних засобів на лінію проводити тільки після проведення передрейсових технічних оглядів;

- перевірити комплектацію транспортних засобів медичними аптечками та іншими необхідними технічними засобами (знак аварійної зупинки, буксирувальний ремінь, вогнегасник, тощо);

- забезпечити проходження працівниками передрейсових медичних оглядів;

- перед кожним виїздом на лінію водіям транспортних засобів проводити додатковий інструктаж з питань охорони праці;

- не допускати до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників, які не пройшли навчання, інструктаж та перевірку знань з питань охорони праці.