Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Представникам силових структур Вінницької області перерахунок пенсій буде здійснено починаючи з 1 січня 2018 року

Дата: 27.02.2018 08:56
Кількість переглядів: 325

Про це повідомила сьогодні начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака під час прес-конференції з питань перерахунку пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб.  В прес-конференції, яка відбулась в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації також  взяли участь: директор Департаменту Світлана Василюк, начальник відділу соціального забезпечення Вінницького обласного військового комісаріату Олег Бачинський та голова координаційного комітету ветеранських організацій силових структур у Вінницькій області та м. Вінниці Петро Канонік.

Олена Корчака , зокрема, зазначила:  «Починаючи із травня минулого року, коли тільки був заданий старт пенсійній реформі, ми  неодноразово  на наших зустрічах зі ЗМІ говорили про те, що пенсійне забезпечення потребує змін. Вперше за  роки незалежної України  ми отримали в жовтні 2017 року осучаснення пенсійних виплат, також було відновлено єдині страхові принципи для пенсіонерів, які отримують  трудові пенсії. Тоді ж було анонсовано, що пенсійні виплати пенсіонерам силових структур будуть переглянуті і перераховані з 1 січня 2018 року. На сьогоднішній день Уряд виконав свою обіцянку».

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поінформувала  учасників прес-конференції, що 21 лютого поточного року Кабінетом Міністрів України ухвалено  постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою передбачено поетапне підвищення пенсій представникам силових структур починаючи з 1 січня 2018 року. Процедура перегляду пенсій розпочнеться з 1 березня 2018 року.

За словами Олени Корчаки, для силовиків, крім пенсіонерів МВС, перерахунок здійснюється відповідно до грошового забезпечення (посадовий оклад, військове звання, вислуга років) обчисленого згідно постанови КМУ від 31.08.2017 року № 704.

З 1 січня цього року, виплата перерахованих пенсій проводиться у розмірі 50% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року. Підвищення, додаткова пенсія, цільова грошова допомога, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом, нараховуються в повному розмір. А, починаючи з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – 75 % та з 1 січня 2020 року – 100%.

Таким чином, за два роки військові пенсії  зростуть щонайменше удвічі. Станом на 01.01.2018 року середня пенсія військових Вінницької області складає 2791,01 грн.  Відповідно до попередніх розрахунків, середній розмір збільшення пенсії складе 1500 грн.

Крім того, урядова постанова враховує вимоги Закону «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб» в частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону «Про Національну поліцію України». Пенсії даній категорії осіб буде перераховано з 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто, з 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись починаючи з 1 січня 2019 року:

  • з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 р. — щомісяця окремою сумою у розмірі 50 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31грудня 2017 року;
  • з 1 січня 2020 р. — щомісяця окремою сумою у розмірі 100 % різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 14 силових відомств.

Перерахунок буде здійснюватися на підставі довідок, наданих силовими структурами і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень