Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Військові комісаріати Вінниччини реформують у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки до кінця 2019 року

Дата: 08.11.2018 16:55
Кількість переглядів: 218

Сьогодні, у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція з питань реформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Крім того, піднімалися питання щодо військової служби за контрактом та строкової військової служби.

Відповіді на запитання журналістів давали військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату Олег Вінницький, начальник відділу комплектування та призову Вінницького обласного військового комісаріату Михайло Дзигаленко та начальник відділу територіальної оборони Вінницького обласного військового комісаріату Геннадій Житкевич.

Розповідаючи про реформування військових комісаріатів Олег Вінницький повідомив, що в серпні 2016 року прийнято рішення реформувати військкомати в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Причинами такого рішення керівник комісаріату називає той факт, що існуючий стан довіри громадян до військових комісаріатів після мобілізації у 2014-2016 роках, бажав би бути кращим. Крім того, функції і назва військових комісаріатів носили розпорядчо-примусовий характер, і такий вид діяльності, який має бути ліквідовано. . Натомість, у нових підрозділах більше уваги звертатимуть на підвищення рівня довіри суспільства до військових структур та покращення взаємодії з громадянами.

«Акцент буде ставитися на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур - це питання соціального і пенсійного забезпечення. Також, буде можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур. Експеримент щодо створення територіальних центрів був зроблений на базі обласного і одного районного військкоматів Чернігівської області . До кінця 2018 року тер центри мають запрацювати у Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській та Рівненській областях. Вінницька має перейти на новий формат роботи до 25 грудня 2019 року. Зараз ідуть підготовчі роботи, а з першого січня почнемо реформування. Крім того, реорганізація збігатиметься із введенням в дію єдиного реєстру військовозобов’язаних. В планах, також, перехід від паперового військового квитка, який зараз отримує призовник чи контрактник, до електронного. Запрацювати дана система має із 2020 року. Це дасть змогу покращити військовий облік та унеможливить його уникнення», - зазначив Олег Вінницький.

Загалом функції нової структури залишаться ті ж, що і раніше, але будуть розподілені за окремими блоками: комплектування військ в мирний час та особливий період, і мобілізаційна робота; соціальна підтримка, надання юридичної допомоги військовослужбовцям та військовозобов’язаним. Також буде збільшено кількість прийомних днів у військових комісаріатах для зменшення черг та зручності громадян.

В свою чергу Михайло Дзигаленко повідомив дані результатів призову громадян України на строкову військову службу восени 2018 року. Так, осінньому призову підлягає 965 чоловік, в жовтні поточного року до війська відправлено 446, а в листопаді очікують ще 519 новобранців.

Варто зазначити, що в разі неявки призовника для проходження медичного огляду, він несе адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 85 грн., а за повторну неявку – 225 грн.

В разі проходження призовником медичної комісії і отримання повістки для прибуття в пункт збору, за неявку наступає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень