Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині ведеться активна робота з ліквідації заборгованості із заробітної плати

Дата: 28.05.2019 08:49
Кількість переглядів: 154

27 травня, відбулось засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Тематика засідання стосувалася заборгованості із виплати заробітної плати та ЄСВ.

Провів нараду перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації, заступник голови обласної тимчасової комісії Андрій Гижко.

Про стан виплати заборгованої заробітної плати працівникам області поінформувала заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації- начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталя Квят.

Вона повідомила, що у 2019 році в регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня доходів населення. Так, приріст середньомісячної заробітної плати за січень-березень 2019 року до відповідного періоду 2018 року складає 23% (по Україні – 21%). Середньомісячна заробітна плата за січень-березень становить 8412 грн. За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 11 місце серед регіонів України, а за темпами її росту - 4 місце. В розрізі основних видів економічної діяльності, найвищий рівень середньомісячної заробітної плати в області у січні-березні 2018 році зафіксовано у працівників, які зайняті фінансовою та страховою діяльністю – 12023 грн. (перевищує середній рівень по економіці на 43%), в галузі інформації та телекомунікації– 10543,2 грн. (на 35,1% більше). У працівників промислових підприємств, середньомісячна зарплата перевищила середній рівень по економіці на 20,6% і складала 10149 грн., у працівників сільського господарства, лісового господарства середньомісячна заробітна плата штатних працівників перевищила середній рівень по економіці на 9,4% і складала 9202 грн., з них у працівників сільського господарства – 9133 грн.

Разом з тим, проблема із невиплатою заробітної плати все ж існує на окремих підприємствах. Так, за статистичними даними, станом на 01.05.2019, загальна сума боргу із виплати заробітної плати по області становить 18,8 млн. грн, на 25 підприємствах, в тому числі: 6,6 млн. грн (35%) - на 5 економічно активних підприємствах; 11,3 млн. грн (60%) - на 19 підприємствах-банкрутах; 0,9 млн. грн (5%) - на 1 підприємстві, яке зупинило господарську діяльність.

На економічно активних підприємствах заборгованість збільшилась на 5,9 млн .грн, в основному за рахунок збільшення боргів із виплати заробітної плати на ПАТ «Гніванський завод спецзалізобетону». На підприємствах - банкрутах заборгованість збільшилась на 1,2 млн. грн за рахунок збільшення суми боргу на ДП «Бджільнянський спиртовий завод» на 0,4 млн.грн та ДП «Юрковецький спиртовий завод на 0,4 млн. грн, а також з’явилась заборгованість на ТОВ «Рітон» у сумі 0,5 млн.грн. Найбільша питома вага боргу 83% (або 15,7 млн. грн.) припадає на інші форми власності. Найменша питома вага боргу - на комунальній формі власності 1% (або 0,2 млн. грн.), 16% (або 2,9 млн. грн.) – належить підприємствам державної форми власності. Станом на 1 травня 2019 року у багатьох районах та 2 містах відсутній борг із виплати заробітної плати (Бершадський, Вінницький, Гайсинський, Іллінецький, Козятинський, Калинівський, Липовецький, Мурованокуриловецький, Оратівський, Піщанський, Погребищенський, Томашпільський, Хмільницький, Чернівецький, Шаргородський, Ямпільський райони та м. Козятин та м. Хмільник)

У січні-квітні 2019 року проведено 81 засідання обласної, районних (міських) тимчасових комісій з питань погашення заборгованості (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано звіти 293 керівників підприємств боржників.

«За результатами проведених заходів з початку 2019 року погашено заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 2 млн. грн. Також одним із пріоритетних завдань органів виконавчої влади на Вінниччині  на сьогоднішній день є легалізація заробітної плати та зайнятості населення», –  повідомив перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.

З метою дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати, контролю за недопущенням виплати заробітної плати без сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, військового збору та виплати її в конвертах з початку поточного року відбулося 72 засідання обласної, районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість, на яких розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, питання по недопущенню використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету. До роботи районних та міських робочих груп з наданням відповідних рекомендацій активно долучалися представники Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області, управління Держпраці у Вінницькій області та інші соціальні партнери.

За результатами вжитих заходів додатково легалізовано працю 1917 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить 3,2 млн. грн.

За аналогічний період 2018 року в області було виявлено 482 особи, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 0,8 млн. грн.

В ході наради заслухано звіти заступників голів райдержадміністрацій та міських голів стосовно заборгованості із виплати заробітної плати та ЄСВ, керівників-боржників та арбітражних керуючих підприємств.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень