Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Небезпека від спалювання сухого листя і бур'янів

Дата: 27.03.2019 08:40
Кількість переглядів: 162

 

  Шкода від спалювання  сухого листя і бурянів    різностороння і має негативні наслідки і для здоров'я людини, і для природи. На превеликий жаль, населення  рідко  надає  цьому значення.

                 При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту,  чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі й траві виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксиди – одні з найотруйніших для людини речовин.

               Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і  безліч різноманітного сміття (особливо пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Саме вони , як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі покриті масляною фарбою, що містять свинець.


Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя та траву...поясніть, будь- ласка, чому це не слід робити, скоріш за все вони несвідомі  цього! Кожен із нас має законне право боротися із палами, відстоюючи  своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Відокремлений структурний підрозділ
«Немирівський міжрайонний відділ  
лабораторних досліджень»
ДУ «ВОЛЦ  МОЗ України»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень