Представники органів місцевого самоврядування Тиврівщини в онлайн режимі долучились до обговорення актуальних питань реалізації урядових реформ

Дата: 16.04.2019 16:48

Сьогодні за участю першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка та заступника голови ОДА Василя Броварника відбувся онлайн-семінар організований обласною асоціацією органів місцевого самоврядування.

В залі засідань райдержадміністрації, в онлайн режимі,  до заходу долучились голова районної ради Ярослав Красовський, голови сільських та селищної територіальних громад району, начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Касянчук, заступник начальника агропромислового розвитку райдержадміністрації Алла Ліщишина,  головний лікар КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Валерій Приймак, працівники виконавчого апарату районної ради та райдержадміністрації.

Розпочинаючи роботу керівник Секретаріату обласної асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк наголосив на важливості проведення плідного обговорення всіх питань, які винесено на порядок денний та закликав учасників бути активними.

«Це дійсно практичний семінар і теми, які тут обговорюються є  актуальними. Здебільшого сьогодні говоритимемо про ті галузі, де активно впроваджуються реформи. Загалом будь-яку реформу на початку сприймають негативно, адже немає розуміння яким буде результат. Але детально проаналізувавши всі ті плюси, які є в тій чи іншій реформі, приходить розуміння, що без них неможливо далі розвиватись. На моє переконання реформи необхідно сприймати не як щось критичне, а як зміну на краще. Для прикладу візьмемо реформу медицини, зокрема коли проводяться тендери на закупівлю дороговартісного обладнання та ліків, в масштабах держави завдяки міжнародним закупівлям вже зекономлено майже 1 млрд грн за 2018 рік і вже 300 млн грн зекономлено цього року», - зазначив на початку зібрання Андрій Гижко.

В свою чергу Василь Броварник детально розповів присутнім щодо впровадження ринку електроенергії та його особливості: «З 1 січня 2019 року вступив в дію закон України про впровадження ринку електричної енергії, а з 1 липня поточного року цей закон буде введено в дію в повному обсязі. На сьогодні співвідношення виробництва електроенергії виглядає наступним чином: атомна енергетика – 55%, ТЕС – 30%, ГЕС – 7%, решта, в тому числі сонячні електростанції – 8%.». Окремо, Василь Броварник зупинився на функціонуванні обленерго: «З 1 січня ПАТ «Вінницяобленерго» розподілило роботу за 2 напрямками: транспортування електричної енергії забезпечує балансоутримувач і власник електричних мереж – безпосередньо обленерго, а постачання електроенергії у Вінницькій області покладено на ТОВ «ЕНЕРА Вінниця». Але постачальник універсальних послуг визначений не більше ніж на 2 роки, а далі відбуватимуться ринкові відносини регулювання. На сьогодні ліцензії на продажу електроенергії отримали близько 300 підприємств, які постачатимуть її для всіх споживачів».

В ході засідання присутні обговорили ряд питань, які стосувались надання первинної медичної допомоги жителям сільських населених пунктів та створення освітніх округів і опорних закладів освіти з метою покращення умов для здобуття повної загальної середньої освіти. Крім того учасники онлайн-семінару заслухали фахівця із виробництва продукції тваринництва та харчової промисловості щодо виплати дотацій за молодняк великої рогатої худоби, який утримується в господарствах населення у 2019 році