Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про шкідливість паління тютюну

Дата: 24.05.2019 08:14
Кількість переглядів: 140

 Тютюновий дим містить 1200 різних компонентів, які є фармакологічно активними, токсичними, мутагенними й канцерогенними.

    Цей Перелік не є вичерпним переліком шкідливих для здоров»я людини речовин, що входить до складу тютюнових виробів та виділяються з тютюновим димом під час їх куріння, і щороку  доповнюється і уточнюється.

Від куріння 1 сигарети утворюється до 2 л. диму. Якщо людина викурює щоденно по 20 сигарет протягом року, то в її легенях відкладається до 6 кг. сажі.

  Основна отруйна речовина тютюнового диму - нікотин.Вміст його залежить від сорту і сухості тютюну Дія нікотину на організм складна і різнобічна. Він добре всмоктується через слизову оболонку рота, дихальну систему, органи травлення і шкіру. Передусім нікотин впливає на центральну і вегетативну нервову систему. В малих дозах збуджує нервову систему, прискорює дихання. Короткочасне збудження кори головного мозку переходить в  довготривале гальмування. При тривалому вдиханні тютюнового диму утворюються сприятливі умови для розвитку гастриту, виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки.

      Чадний газ, вміст якого в тютюновому диму досягає 4-8 % приводить до загибелі окремих м»язових  волокон. У курців атеросклероз розвивається на 10-15 років раніше. Чадний газ здатен утворювати хімічну сполуку з гемоглобіном у 200 разів вищю, ніж у кисню. У зв»язку з цим підвищений рівень оксиду вуглицю в легенях і крові курця зменьшує здатність крові переносити кисень, що позначається на функціонуванні всіх тканин організму. Чадний газ також ушкоджує стінки артерій і збільшує ризик звуження коронарних судин, що може призвести до серцевих нападів .Пошкоджуючі епітелій гортані та бронхів тютюновий дим сприяє виникненню бронхіту, зниженню захисних сил організму, строрюються сприятливі умови для виникнення бактеріальної інфекції дихательних шляхів.

 

  Акролеїн є продуктом неповного згорання, має різкий запах, подразнює слизові оболонки і викликає сльозотечу, провокує розвиток астми, а також підвищує ризик  розвитку онкологічних захворювань.

 

 Ацетальдегід належить до канцерогенів та мутагенів, також викликає подразнення респіраторного тракту та очей, може викликати дефекти плоду.

 

 Бензол. У перше випадки лейкозу, обумовлені дією бензолу, описані ще в 1897 році. Курець у середньому за добу споживає приблизно в 10 разів більше бензолу ніж той, хто не курить. Постійний вплив цієї речовини на людину призводить до лейкопенії, анемії.

 

Бенз(а)пірен належить до ароматичних вуглеводів, міститься в тютюновій смолі.  При курінні тютюн осідає на слизових  оболонках органів дихання та сприяє виникненню ракових пухлин.

 

Формальдегід здатен викликати  гострі і хронічні отруєння, йому властива загально токсична дія. Низькі концентрації формальдегіду викликають у людини подразнення очей, носа і шкіри, нудоту, головний біль і запаморочення, вищі викликають відчуття утруднення дихання в грудях, головний біль, сильне серцебиття.

 

Лікар з загальної гігієни                                                                                       Т. Яблонська


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень