Тиврівський район, Вінницька область

Увага нерест !

Відповідно до Законів України “Про тваринний світ”, “Про рибне господарство”, “Промислове рибальство та охорону водних ресурсів” Розпорядження голови районної державної адміністрації від  28  березня   №  86   “Про заходи з охорони і відтворення рибних запасів та інших водних біоресурсів у період нересту риби у 2019 році”, та з метою здійснення заходів щодо охорони водних ресурсів у водоймах району на період нересту забороняється промисловий та спортивно - любительський вилов риби на річці Південний Буг з 1 квітня по 20 травня,  на  водосховищах та ставках  з  1 квітня по 10 червня 2019 року.

В нерестовий заборонений період дозволене любительське і спортивне рибальство з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком, чи спінінгом, на спеціально визначеними органами рибоохорони ділянками водойм.

Перелік ділянок водойм Тиврівщини, де дозволено любительський і спортивний вилов риби з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом в нерестовий період 2019 року  у річці Південний Буг: від автодорожнього мосту в с.Селище до  автодорожнього мосту в с.Могилівка, Жмеринського району по обидва береги, за винятком гирла р.Ровець в радіусі 200 м.; від Сутиського парку в низ в межах Сутиського дачного масиву, по лівому березі; смт.Тиврів від старого мосту до Михалівського броду по обидва береги;  у водосховищі: Сутиське водосховище: від залізничного мосту в м.Гнівань до вагової Гніванського гранітного кар’єру по лівому березі; у ставках: став  с.Красне, по греблі.

Нагадуємо, що за порушення правил рибальства у нерестовий період передбачена відповідальність, так відповідно до п. 4.4. Правил любительського і спортивного рибальства в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. За порушення вказаного пункту настає адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від  34 грн. до 170 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від 170 грн. до 510 грн..
За грубе порушення правил рибальства в нерестовий період частиною 4 ст. 85 КУпАП  передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від 510 грн. до 850 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Порушення порядку придбання чи збуту риби відповідно до ч. 1 ст. 88-1 КУпАП  тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.
Однак, крім адміністративної відповідальності за порушення правил рибальства у нерестовий період існує ще й кримінальна відповідальність за завдання значної шкоди  рибним запасам. Відповідно до ст. 249 КК України передбачено штраф у розмірі від 1700 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Відповідно до затверджених такс для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожну незаконно виловлену рибу буде нараховано шкоду, яку потрібно сплатити до місцевого бюджету за місцем скоєння правопорушення, а це може бути від 17 гривень за один екземпляр до 2550 гривень. Наприклад за один екземпляр карася сріблястого 17 грн., ляща - 170 грн., сома – 425 грн., судака звичайного – 510 грн., щуки – 340 грн..
Закликаємо громадян бути свідомими і не порушувати правил любительського та спортивного рибальства. Якщо Ви стали очевидцем порушення правил рибальства, прохання телефонувати на «гарячу» лінію Вінницького рибоохоронного патруля за телефонами 068 018 37 52 або 073 004 86 06.

Заступник начальника  управління
     агропромислового розвитку                                                                                                  А.П.Ліщишина