Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Тиврівський район, Вінницька область

Інформація для учасників АТО

ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ  ОПЕРАЦІЇ ТА

ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

 

Фінансування відбувається за державною бюджетною програмою «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції».

Заходи щодо психологічної реабілітації учасників АТО здійснюватимуться відповідно до Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 497 та Порядку проведення психологічної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057.

Крім того, на виконання зазначених постанов Мінсоцполітики прийнято накази:

від 27.04.2018 № 597„Про затвердження Вимог до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації та форми акта наданих послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів”;

від 26.04.2018 № 591 „Про встановлення граничної вартості послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності у 2018 році”;

від 01.06.2018 № 810 „Про затвердження Стандарту психологічної діагностики та форм документів з організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності”;

від 27.04.2018 № 598 „Про затвердження примірного договору про надання послуг із психологічної реабілітації”.

Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 528.

 

Послуги із психологічної реабілітації надаються раз на рік за місцем проживання або в умовах стаціонару короткостроково, періодично чи довгостроково та визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб.

Для отримання послуг учасник АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання із заявою складеною в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

Учасник АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності обирає суб’єкта надання послуг з оприлюдненого районним органом соціального захисту населення.

Районний орган соціального захисту населення в свою чергу надсилає обраному отримувачем послуг суб’єкту надання послуг запит щодо його готовності до надання послуг із психологічної реабілітації, узгодження дати початку її проведення та укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації між районним органам соціального захисту населення, суб’єктом надання послуг та отримувачем у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

Районний орган соціального захисту відшкодовує витрати на оплату проїзду учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції Гідності до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації, для проходження психологічної реабілітації та назад надається у разі користування таким міжміським транспортом:

залізничним - у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;

автомобільним загального користування (крім таксі) - у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

Відшкодування здійснюється на підставі наступних документів:

 

1) заяви про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси;

2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

3) заповнений суб’єктом надання послуг відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків проведення такої реабілітації;

4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

У разі виникнення додаткових питань звертайтесь за роз’ясненням до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації смт.Тиврів, вул..Тиверська,32А, каб.1 або за телефоном 2-12-86.

Перелік  суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації для учасників

антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності 

Медико - психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції

Відповідно до п.8 Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057,  враховуючи надану інформацію та підтверджуючі документи від суб’єктів надання послуг з психологічної реабілітації управлінням праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації  прийнято рішення про включення до переліку  суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності (наказ заступника начальника управління № 54 від 07 серпня 2018 року) такі заклади:

 

ДП «Санаторій «Верховина» Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (с.Сойми, Міжгірський р-н, Закарпатська обл.) надає послуги з відновлювального лікування учасників АТО з порушеннями адаптації, розладами, пов’язаними із споживанням їжі, неорганічними розладами сну, соматоформними розладами, неврастенією з використанням природних лікувальних ресурсів, преформованих факторів та застосуванням інших видів лікування.

Санаторій Верховина​ знаходиться в мальовничій гірській місцевості, у селі Сойми, недалеко від відомого озера Синевир. Курорт Сойми завжди славився своїми мінеральними водами, які допомогли багатьом туристам. Мінеральні води в поєднанні з цілющим гірським повітрям допоможуть Вам оздоровитися і поїхати додому задоволеними відпочинком. Також у здравниці велика лікувальна база і багато варіантів для лікування. 

 

ТОВ санаторій «Токарі» (Сумська область, м.Лебедин, с.Токарі вул.Санаторна, буд.96) надають послуги з психологічної реабілітації учасникам Революції Гідності та учасникам антитерористичної операції, що передбачають індивідуальні та групові заняття з практичним психологом по реабілітації, що проводься в кабінетах (індивідуально) та або групові в приміщеннях обладнаних сучасними технічними засобами для психологічної реабілітації, а саме: психологічну просвіту та консультування, діагностику, підбір методик психологічної реабілітації, допомогу(терапія), психологічна корекція та проектування майбутнього, профілактика та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

Метою фахівців є допомогти пацієнтові «переробити» проблеми і «впоратися» з симптомами, які продукуються в результаті зіткнення з травмуючою ситуацією. Повернення хворої людини до повноцінного соціального життя та найбільш повне відновлення втраченої працездатності.

Санаторій “Токарі” розташований у мальовничому, екологічно чистому куточку Лебединщини, поряд з м. Лебедин, у поймі річки Псел. Землі, на яких розташований санаторій, віднесено до рекреаційних. Санаторій безпосередньо розташований у сосновому лісі та оповитий змішаним лісом, і чудовими луками. Паркова зона займає 8.2 га. земель. На території проложено два маршрути теренкуру. М'який та рівний клімат, наявність річки Псел сприяють ефективному відновленню життєвих сил.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції, постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації, смт.Тиврів, вул.Тиверська,32А(каб.1).

 

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт» (Одеська обл., м.Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул.Гагаріна, буд. 1 А)  надає послуги з психологічної реабілітації учасникам Революції Гідності та учасникам антитерористичної операції, що передбачають: психологічну просвіту, індивідуальне консультування, діагностику, підбір методик психологічної реабілітації, допомогу(терапія), групова терапія, психологічна корекція та проектування майбутнього, профілактика та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини. Комплекс корекційних заходів запропонований психологами ДП «Південь-Курорт-Сервіс» включає в себе: комплексне психодіагностичне обстеження, спрямоване на виявлення осіб з глибокими особистісними порушеннями, комплексном поведінкових розладів, суїцидальними тенденціями, що входять до групи підвищеного ризику. На підставі отриманих результатів вживаються комплекс корекційних заходів, спрямованих на запобігання поведінкових розладів, налагодження емоційного фону, індивідуальне консультування, що носить рекомендаційний характер, базується на спільному виявлені причин та недоліків існуючих станів. Консультування здійснюється у формі планомірного прийому військовослужбовців, групову терапію, сеанси релаксації, тренінгові форми роботи, освітянські лекції, а також способи психологічної реабілітації, як: фізіологічні, аутогенні, медикаментозні, організаційні, психотерапевтичні.

Наряду з розробленою фахівцями програмою комплексного психодіагностичного обстеження та проведення психокорекцій них заходів(не менше 40 часів кожен) з військовослужбовцями, виведеними з місць бойових дій, план психологічної реабілітації учасників АТО передбачає участь бійців у культмасових заходах санаторію, безкоштовного відвідування кінозалу, двічі на тиждень, у супроводі психологів, поїздки на екскурсії за кошти здравниці до середньовікової фортеці м.Білгорода-Дністровського, Свято-Миколаївської церкви с.Кулевча, святого джерела Іоана Сичавського м. Білгорода-Дністровського.

Санаторій «Орізонт» є оздоровчо-профілактичним закладом, має матеріально-технічну базу для діагностики, а також санаторно-курортного лікування захворювань. Розташований на рівнинному північному березі Шаболатського лиману. Це солоний водойм, відокремлений від Чорного моря вузькою піщаною косою шириною 120-150 м, з’єднаною з курортом Сергіївка мостом завдовжки 0,8 км.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції, постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації, смт.Тиврів, вул..Тиверська,32А(каб.1).

 

ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Подільський Артек» (Вінницька область, Тульчинський район, с.Заозерне) надає послуги із психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції, а саме: психологічна просвіта та інформування, консультування, діагностика, допомога(терапія), корекція та проектування майбутнього, профілактика та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини, що базується на програмі медико-психологічної реабілітації осіб, яка буде реалізуватися за трьома етапами – початковий, основний, спортивний.

Санаторій розміщений на березі річки Південний Буг, що в Вінницькій області.  У відпочиваючих завжди буде можливість насолодитися прекрасними пейзажами та видами. Красота природи подарують Вам спокій и гармонію, а чисте свіже повітря, насичене лікувальними фітонцидами дубових и соснових лісів, забезпечить оздоровчий ефект для усього організму.

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції, постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації, смт.Тиврів, вул..Тиверська,32А(каб.1).

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Примор’я» на базі санаторія імені Сергія Лазо (Одеська обл., м.Білгород-Дністровський, смт.Сергіївка, вул.Набережна, буд.3)  надає послуги із психологічної реабілітації для учасників антитерористичної операції, а саме: психологічна просвіта та консультування, діагностика, підпір методів психологічної реабілітації, допомога(терапія), корекція та проектування майбутнього.

Санаторій розміщений на Чорноморському узбережжі України в 86 км від м.Одеси. Славиться своїм винятковими лікувальними грязями та водами Шаболатського лиману, який відділений від моря піщаною косою на якій знаходиться морський пляж. 

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції, постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації, смт.Тиврів, вул.Тиверська,32А (каб.1).

 

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПАНСІОНАТ «ІРБІС» Місце надання послуг – 75700, Херсонська область, Скадовський район, місто Скадовськ, вул. Поповича, 1.

         Номера в пансіонаті поділені на три категорії:

- економ клас (у номері є умивальник з холодною водою і санвузол. Номер укомплектований необхідними меблями. в кожному номері є лоджія, душ на поверсі);

- напівлюкс (на дві кімнати) є умивальник з холодною водою, гарячою водою, душ. Номер укомплектований необхідними меблями, холодильник, телевізор. В кожному номері є лоджія;

- люксові номера на  двох, трьох та чотирьох чоловік. У номері є умивальник з холодною водою, гарячою водою, душ, санвузол. Номер укомплектований двоспальним ліжком,  диваном,  м'якими кріслами, телевізором з супутниковим телебаченням, кондиціонером та холодильником.

Перелік послуг:

-  Проведення консультацій;

- Проведення психологічних тренінгів, щодо психологічної допомоги та реабілітації учасників АТО;

- Проведення групових, під групових, індивідуальних занять, тренінгів, бесід, ігрові вправи щодо реабілітації учасників АТО та їх сімей.

 

Для проходження психологічної реабілітації учасник антитерористичної операції, постраждалий учасник Революції Гідності або його законний представник звертається до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації, смт.Тиврів, вул.Тиверська,32А (каб.1).