Тиврівський район, Вінницька область

ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ  ОПЕРАЦІЇ ТА

ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Фінансування відбувається за державною бюджетною програмою «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції».

Заходи щодо психологічної реабілітації учасників АТО здійснюватимуться відповідно до Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 497 та Порядку проведення психологічної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057.

Крім того, на виконання зазначених постанов Мінсоцполітики прийнято накази:

від 27.04.2018 № 597„Про затвердження Вимог до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації та форми акта наданих послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів”;

від 26.04.2018 № 591 „Про встановлення граничної вартості послуг із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності у 2018 році”;

від 01.06.2018 № 810 „Про затвердження Стандарту психологічної діагностики та форм документів з організації психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності”;

від 27.04.2018 № 598 „Про затвердження примірного договору про надання послуг із психологічної реабілітації”.

Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 528.

Послуги із психологічної реабілітації надаються раз на рік за місцем проживання або в умовах стаціонару короткостроково, періодично чи довгостроково та визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб.

Для отримання послуг учасник АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності звертається до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або проживання із заявою складеною в довільній формі,  до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

Учасник АТО чи постраждалий учасник Революції Гідності обирає суб’єкта надання послуг з оприлюдненого районним органом соціального захисту населення.

Районний орган соціального захисту населення в свою чергу надсилає обраному отримувачем послуг суб’єкту надання послуг запит щодо його готовності до надання послуг із психологічної реабілітації, узгодження дати початку її проведення та укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації між районним органам соціального захисту населення, суб’єктом надання послуг та отримувачем у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

Районний орган соціального захисту відшкодовує витрати на оплату проїзду учасникам антитерористичної операції та постраждалим учасникам Революції Гідності до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації, для проходження психологічної реабілітації та назад надається у разі користування таким міжміським транспортом:

залізничним - у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;

автомобільним загального користування (крім таксі) - у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.

Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.

Відшкодування здійснюється на підставі наступних документів:

1) заяви про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси;

2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;

3) заповнений суб’єктом надання послуг відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків проведення такої реабілітації;

4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

У разі виникнення додаткових питань звертайтесь за роз’ясненням до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації смт.Тиврів, вул..Тиверська,32А, каб.1 або за телефоном 2-12-86.