Тиврівський район, Вінницька область

Інформація для переселенців з АР Крим та зони проведення АТО

Механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

Порядок надання статусу внутрішньо переміщеної особи та отримання грошової допомоги

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Цей Порядок регулює механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік та паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу, до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», внутрішньо переміщеним особам призначається грошова допомога на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім’ї у таких розмірах:

для осіб, які отримують пенсію, дітей, студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) - 1000 гривень на одну особу (члена сім’ї);

для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім’ї - 5000 гривень.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім’ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.

ГО «Вінницька правозахисна група» безкоштовно допомагає переселенцям у м.Вінниці та Вінницькій області

Вінницька міська громадська організація «Вінницька правозахисна група» з червня 2015 року по теперішній час надає безперервну безкоштовну правову допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та постраждалому від конфлікту населенню України.

Таку можливість організація отримала завдяки фінансовій підтримці та в рамках проекту Датської Ради у справах біженців (ДРБ) «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарного реагування на ВПО та постраждалого від конфлікту населення України».

Безоплатна правова допомога надається в таких напрямках:

1. Індивідуальні юридичні консультації зі спеціальних юридичних питань, що цікавлять внутрішньо переміщених осіб.

2. Надання адміністративної підтримки з метою надання можливості отримати доступ до державних та недержавних переваг та послуг (підтримка у реєстрації бізнесу, підтримка у заповненні орендних та інших договірних документів і т.п.).

3. Надання підтримки в отриманні документів: свідоцтв про народження, шлюб та смерть, внутрішнього паспорту та інших документів.

4. Підтримка в судових справах, включаючи представництво у судді у випадках, що стосуються внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу ВПО, які перебувають на території м. Вінниці та Вінницької області, можуть звертатися за адресою: м. Вінниця, вул.Хмельницьке шосе, буд. 2, оф.701 або за тел.0974882098 (Балтак Олексій Олегович).